Spoločnosť Evolved By Nature, zameriavajúca sa na zelenú chémiu, víta investície spoločnosti Chanel

BOSTON, 11. júna 2019 /PRNewswire/ — Spoločnosť Evolved By Nature (so sídlom v Bostone, štáte Massachusetts, ktorú v roku 2013 založili Dr. Gregory Altman a Dr. Rebecca Lacoutureová), s radosťou oznamuje, že firma Chanel sa rozhodla investične podporiť jej technológie v rámci stratégie podpory zelených technológií.

Spoločnosť Evolved by Nature je priekopníkom vedeckých metód v pozadí výroby hodvábu a z jej dielní pochádza vynález čistého, prírodného hodvábu v tekutej forme s názvom Activated Silk™. Keď sa hodváb Activated Silk rozpustí vo vode, je možné ho spájať s rôznymi materiálmi kvôli prirodzenému posilneniu vlastností tkaniny a rozširovaniu trvalo udržateľných metód výroby.

„Sme nadšení, že sme získali podporu od značky Chanel. Bude to pre nás znamenať mnoho výhod plynúcich z dlhodobých skúseností zo sektora módy a krásy, ktoré Chanel za dlhé roky nadobudol. Využijeme ich najmä pri urýchlení komercializácie chemickej platformy výroby nášho prírodného hodvábu Activated Silk™,” hovorí zakladateľ a generálny riaditeľ Greg Altman.

Toto partnerstvo umožní obom spoločnostiam Chanel a Evolved By Nature spoločne preskúmať možnosti vytvorenia inovatívnych materiálov a prísť s mechanickými aj optickými vylepšeniami rôznych tkanín v súlade s ambíciami značky Chanel vytvárať najmodernejšie materiály výnimočnej a jedinečnej kvality.

O značke Evolved By Nature
Evolved By Nature™ je spoločnosť zameriavajúca sa na zelenú chémiu s cieľom vytvárať produkty, ktoré budú mať lepšie vlastnosti, budú zdravšie pre ľudí a pre našu planétu. Spoločnosť má sídlo v Bostone, štáte Massachusetts a jej chemická platforma sa odvíja od patentovanej technológie čistého hodvábu v tekutej forme s názvom Activated Silk™. Activated Silk, kompletne prírodná a trvalo udržateľná technológia, nahrádza mnohé drsné, skryté syntetické polyméry, plasty a aditíva, ktoré sa doposiaľ bežne využívali pri výrobe produktov v odvetviach ako sú odevy, osobná starostlivosť či zdravotnícky materiál. Activated Silk je možné konfigurovať na desiatky rôznych molekulárnych zložení pre dosiahnutie žiaducich výsledkov. 

Odborníci na hodváb, Dr. Gregory Altman a Dr. Rebecca Lacoutureová, založili spoločnosť Evolved By Nature v roku 2013 pomocou investícií rôznorodej skupiny investorov. 

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/900292/Evolved_By_Nature_Logo.jpg

SOURCE Evolved By Nature

Leave a Reply